Хто не знає свого минулого, той не вартий і майбутнього. Хто не шанує визначних людей свого народу, той сам не годен пошани... М. Рильський

Сайт Українського Шляхетського Товариства

Субота - 23.03.2019 - київський час 00:36 - вітaю вас Гість | RSS
У поняття шляхетність акумульовано добропорядність, чесність, справедливість, благородність, глибока християнська мораль. Ці риси характеру, поведінки були притаманні багатьом родинним династіям, які належали до українських лицарсько-шляхетних гербів Драго-Сас, Корчак, Корвін, Еліта і інших впродовж усіх віків... Шляхетність - це особливий спосіб мислення та позиціонування себе в суспільстві, прагнення до постійного розвитку та самовдосконалення...

С А Й Т - П Р А Ц Ю Є - В - Т Е С Т О В О М У - Р Е Ж И М І - ! ! !


Головна | Реєстрація | Вхід


Історичні фактиКалендар
«  Березень 2019  »
ПВСЧПСН
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031Форма входуСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


[ Добавить новость ]
ВЕЛИКІЙ  ЗБІР  УКРАЇНСЬКОЇ  ШЛЯХТИРесторан САС м.Трускавець


У поняття шляхетність акумульовано добропорядність, чесність, справедливість, благородність, глибока християнська мораль. Ці риси характеру, поведінки були притаманні багатьом родинним династіям, які належали до українських лицарсько-шляхетних гербів Драго-Сас, Корчак, Корвін, Еліта і інших впродовж усіх віків. З них вийшли, як відомо, гетьмани Дмитро Вишневецький, Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Калединський, Пилип Орлик - Малаховський, перший президент України Михайло Грушевський, велети культурно-мистецької царини Святослав Гординський, Соломія Крушельницька, Ольга Кобилянська, Марія Заньковецька, Михайло Старицький, Стефан Яворський, Йосип Шумлянський, Іван Васильківський, Андрей Шептицький, Йосип Коберницький-Дичковський Сліпий.

Бути гідними слави своїх предків - лейтмотив Великого Збору української шляхти, який відбувався в суботу 14 травня 2011 року, у чепурному офісі президента Всеукраїнського поважного товариства пана Романа Гординського-Федьковича у м. Трускавець. Захід у всесвітньо відомому курортному місті у травні - часі буйної зелені, розквітлих садів - додав доброго настрою для плідної праці. Поділитися цікавою думкою чи висловити пропозицію для реалізації благородного задуму родинного гурту міг кожний шляхтич. Канцеляризму тут просто не існувало. За усталеною традицією присутніх гаряче привітав і благословив на лицарські справи у непростий для України час священик з м. Борислав Микола Пашкевич.

Бурхливими оплесками зустріли присутні одного із засновників українського шляхетного товариства п. Михайла Терлецького - вченого Центру інституту космічних досліджень НАН України, автора ряду історичних книг про походження і становлення родової спільноти Драго-Сасів. Титанічна праця вченого, історика, публіциста відзначена медаллю Всеукраїнського шляхетного товариства -«Заслужений шляхтич України». її йому вручив президент УШТ п. Роман Гординський-Федькович. Такої ж медалі удостоїлися керівники українських Сасівських організацій: Польщі - п. Андрій Березовський, Білорусі - п. Володимир Сас.

На великому віче шляхти було висловлено багато щирих подяк родинній гілці м. Турка. За те, що вона робить вагомі потуги, аби сповна збагнути своє істинно родове шляхетне походження та гідне його поцінування. Для цього в райцентрі відкрита книгарня «Під гербом Сас», у якій до послуг горян немало книг - історичних розвідок про українські дворянсько-лицарські родоводи. Бо хто донедавна знав, що на Турківщині колись багато населених пунктів носили назви «Шляхетські королівські села»? Шляхетних родин не зменшилось (якщо не збільшилось) у Яворі, Ільнику, Комарниках, Верхньому Висоцькому, Нижньому Гусному, Верхньому Гусному, Маткові, Мохнатому.

Підкреслювалося на віче, що у книгарні до послуг учнів у великому обсягу підручники, художня, історична, науково-популярна та релігійна література. А ще ставилося у добрий приклад іншим те, що районне шляхетне товариство прагне, аби юнь у школах успішно освоювала навчальну програму, а, отже, мала можливість набути омріяний фах. З цією метою кращим учням двох середніх шкіл Турки, сіл Явора, Ільник, Лімна, В. Висоцьке, смт. Бориня виплачуються стипендії. До цієї благородної справи завідуючий книгарнею, керівник шляхетного роду гербу Сас п. Любомир Яворський залучив вихідця з с. Явора, професора політології американського університету, письменника-публіциста п. Михайла Яворського.

У полі зору киян, що належать до згаданого генеaлогічного дерева, науковців п. Василя Бачинського, п. Віктора Остапця, трускавчан - вчителя п. Ігоря Булинського, поета п. Вячеслава Умнова, лікаря п. Мирона Бучацького - загрозливе становище з функціонування української мови у Трускавці.
Парох смт. Стебник , наш земляк з с. Либохора, п. Михайло Комарницький закликав усіх вирішувати назрілі проблеми продумано,виважено.

Гідно був представлений на зібранні Львів. Науковець пан Зорян Комаровський закликав дбайливо ростити шляхетний генофонд. Тут назріла потреба у створенні Фонду здоров'я. Багато цінних пропозицій висловив другий науковець, уродженець с. Явора п. Михайло Яворський. Він підкреслив доцільність надавати широку інформованість діяльності відроджених українських шляхетних товариств, у патріотизмі, відданості, державотворенні.

Йосип СОЗАНСЬКИЙ, м. Турка- Трускавець.

Подробнее http://turka.at.ua/publ/1-1-0-280#ixzz1OKzLqTiB
Under Creative Commons License: Attribution[color=yellow]

Меню сайтуOпитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 42Пошук- Шляхетність зобов'язує -

82200 - Україна - Львівська область - м.Трускавець © 2019

За достовірність змісту матеріалів і статтей несе відповідальність автор.