Хто не знає свого минулого, той не вартий і майбутнього. Хто не шанує визначних людей свого народу, той сам не годен пошани... М. Рильський

Сайт Українського Шляхетського Товариства

Субота - 23.02.2019 - київський час 16:58 - вітaю вас Гість | RSS
У поняття шляхетність акумульовано добропорядність, чесність, справедливість, благородність, глибока християнська мораль. Ці риси характеру, поведінки були притаманні багатьом родинним династіям, які належали до українських лицарсько-шляхетних гербів Драго-Сас, Корчак, Корвін, Еліта і інших впродовж усіх віків... Шляхетність - це особливий спосіб мислення та позиціонування себе в суспільстві, прагнення до постійного розвитку та самовдосконалення...

С А Й Т - П Р А Ц Ю Є - В - Т Е С Т О В О М У - Р Е Ж И М І - ! ! !


Головна | Реєстрація | Вхід


Історичні фактиКалендар
«  Червень 2011  »
ПВСЧПСН
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930Форма входуСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » 2011 » Червень » 27 » ВЕЛИКИЙ ЗБІР УКРАЇНСЬКИХ ШЛЯХТИЧІВ
01:22
ВЕЛИКИЙ ЗБІР УКРАЇНСЬКИХ ШЛЯХТИЧІВ
Ресторан "САС" м.Трускавець


12 травня 2012 року

в Трускавці відбувся 7-й великий шляхетський збір роду Драго-Сасів . В затишному залі ресторану САС зібралися члени знаних шляхетських родин України , Польщі, Білорусі. Метою цього збору ,як і всіх попередніх, було обговорення проблем дослідження історії древнього роду та інших організаційних питань.

З нагоди збору була організована виставка-продаж історичної літератури та атрибутики роду Драго-Сас.

Відкрив зустріч один із засновників українського шляхетного товариства, вчений Центру інституту космічних досліджень НАН України, автор ряду історичних книг про походження і становлення родової спільноти Драго-Сасів п. Михайло Терлецький.

п.Терлецький коротко окреслив ряд питань , які пропонуються для обговорення.

—Нам постійно потрібно пропагувати заклик до єднання представників геральдичних родів . Зберігаючи наші роди , збережемо наш народ.

Розпочався збір традиційною подякою Господу та молитвою. З вітальним словом до громади звернувся о.Миколай Пишкович.

Після цього гості виступали перед громадою

Письменник п.Богдан Сушинський м.Одеса

—Проникнення в історію наших родів це засіб , що дозволяє нам повернутись до своєї гідності до свєї шляхетності до самого себе. Маємо приклади пошуку свого коріння представниками інших націй.

В Європі вже відчули , що глобалізм підтримується потоком плебейства. Загальна плебеїзація спонукає до відродження геральдичних організацій. Унікальність геральдичного обєднання Драго-Сас полягає в тому ,що зараз тисячі людей ідуть в архіви в пошуках документів ,які засвідчують родове коріння. Вони бачать велику кількість відгалужень і розуміють ,що неможливо вибудувати своє родове дерево неможливо обмежуючись однією сімєю. Поява таких геральдичних орденів - основа шляхетського відродження України.

Зелінський Руслан м.Борислав

Виразив вдячність за довіру та запрошення на збір.

—Якщо людина не знає свого минулого ,її майбутнє приречене. 


   Михайло Терлецький

   о.Миколай

   Богдан Сушинський


   Я. Радевич-Винницький

   Анджей Березовський

   Нагородження

Ярослав Радевич-Винницький

—Кожна суспільна структура повинна мати певну ідею. Ми маємо їдею відродження шляхетства. Якщо ми хочемо щоб наша ідея реалізувалася , нам треба створити шляхетський банк , або кредитну спілку. Маю такий досвід . В Дрогобичі я заснував кредитну спілку "Бойківщина". Зараз вона налічує 22 000 членів з оборотом в десятки мільйонів грн.

Необхідно взяти на облік дітей-сиріт та одиноких людей з наших родів. Маючи фінансову структуру можна було б підтримати цих людей.

Потрібна більша популяризація в ЗМІ. Мусимо поширювати інформацію щоб всі наші ідеї працювали. Треба більше піднімати патріотичну тематику ,щоб з нас брали приклад інші.

Анджей Березовський представник гілки Драго-Сас з Польщі.

Передав вітання від польської гілки Сас

—В Польщі щороку відбуваються наші зїзди. Кожну зустріч ми намагаємося висвітлювати в пресі з метою пропагування нашого герба. Запрошуються журналісти та створюються відеорепортажі.

—Багато членів нашого товариства підтримують живі контакти з місцями свого походження. Вони допомагають місцевим школам , опікуються костелами ,кладовищами та іншими памятниками шляхетського та польського походження.

Членам товариства були вручені памятні нагороди від керівника польського крила гербу Драго-Сас п. Матківського.


   Юзеф Велеба

   Володимир Сас

   В. Остапець-Стрільбицький


   Ярослав Кміт

   Василь Ільницький

   о.Михайло

Юзеф Велеба представник гілки Драго-Сас з Польщі.

Зауважив , що галицька шляхта відіграла дуже велику роль в історії кількох народів. Специфікою гербу Сас є те ,що до ньго входять члени різного віросповідання. І це лише збагачує його. Наявність роду Драго-Сас сприяє поєднанню народів.

Володимир Сас м.Брест Білорусь

Коротко розказав про створення та діяльність товариства в Білорусі. Наголосив про необхідність створення фонду для підтримки нужденних. Також була висловлена думка про необхідність популяризації шляхетської ідеї в ЗМІ

Віктор Остапець-Стрільбицький м.Київ

Розказав про досвід розповсюдження літератури про рід Драго-Сас а родових гніздах. Зауважив ,що існує великий інтерес до історії роду.

Запропонував провести конкурс генеалогічні та краєзнавчі праці. Потім можна було б відібрати кращі роботи та нагородити переможців.

п.Остапець-Стрільбицький вказав на певні труднощі в дослідженнях генеалогії.

—Найдавніший документ , який вдалося знайти в архівах з 1519 р. Далі джерел вже немає. Зараз існує ДНК-генеалогія . Це поєднання біології ,медицини та історії. На сьогоднішній день декілька проектів робиться в Україні для того щоб дослідити звідки взялись українці.

п.Остапець-Стрільбицький вказав на користь таких досліджень для визначення родоводу.

Ярослав Кміт м.Львів ректор Університету "Львівський ставропігіон"

—Ми маємо дякувати долі за те , що дві потужні шляхетні течії 14 століття ( Львівське успенське ставропігійське братство та древній геральдичний рід Драго-Сас ) в 21 столітті зійшлися в дуже цікавому проекті ,який ми започаткували разом.

У мене в руках історичний номер газети "Пульс Ставропігії" , де обєдналися теоретично і практично ці дві історичні шляхетські вітки.

Василь Ільницький

—Коли ми засновували це товариство ,відразу ж заснували благодійний фонд Сас. Він функціонує з 2005 р. На жаль , внесків у ньому на даний час дуже мало. Перший проект , який ми не можемо реалізувати , це перевидання книги Вовчка-Кульчицького "Рід Драго-Сас". Книга лежить у видавництві , але із-за відсутності коштів не виходить.

о.Михайло

Подякував всім , хто займається відродженням шляхетства

—Шляхта може впливати не лише на духовенство та церкву , а й на суспільство і державну владу.


   Вячеслав Умнов

   Зорян Комаровський

   Мирон Бучацький


   Аліна Миколишин

   Богдан Виханський

   Володимир Рудницький

Вячеслав Умнов м.Трускавець

—Пригадайте ,хто врятував Європу. Польща разом з українським козацтвом не дали орді дійти до атлантики.

п.Умнов вказав на необхідність видання дешевих книг про історію роду

Зорян Комаровський м.Львів

—Шляхетні родини - це золотий генофонд... Чи не пора нам висувати своїх політичних представників , які би могли займати ті чи інші щаблі влади.

—Пропоную подумати і висунути представників нашої шляхетської родини на вибори і дружно працювати над їх підтримкою... Нехай вчаться наші молоді люди політичній роботі.

Мирон Бучацький

Розказав , що 400 років різні влади нищили шляхетство. Дуже важко йде відродження еліти .

—Необхідно відроджувати память. Треба книжки писати , робити дослідження , публікувати в пресі та по телебаченню.

п.Бучацький запропонував ввести "Кдекс честі шляхтича" якого мав би дотримуватися кожен. Також було запропоновано запровадити "Суд честі"

Аліна Миколишин журналіст газети "Пульс ставропігії"

—"Давній великий геральдичний рід Драго-Сасів"- перша стаття яка зявилася в газеті... Хотілося б побажати всім своїх дітей та молодь привчати до історії. В газеті ми започаткували сторінку для дітей , де будуть матеріали про шляхетство , козацтво, історію.

Богдан Виханський м.Дубляни

Запропонував в с.Гординя в приміщенні колишньої школи створити музей шляхетської слави. п.Вихастий запропонував також прийняти гімн товариства та прочитав його текст
Володимир Рудницький м.Львів

Розповів про історію створення товариства ,про проблеми , які виникали на перших порах. Зараз ситуація змінилася. Про товариство пишуть в газетах , виходять матеріали по телебаченню.

—Я тішуся тим ,що з нами духовенство. Воно було завжди з нами , але зараз ми маємо своїх представників з наших родин. Ці люди зроблять дуже багато тому , що в їхніх силах робота з народом.

о.Микола Привітав всіх жінок з Днем матері. Побажав їм успіхів у вихованні справжніх українців та патріотів.

Ігор Булинський

Запропонував створити власну інтернет-сторінку товариства.

Гідно представлена була на зборі Турківщина. В Трускавець на чолі з Любомиром Яворським прибули відомі на Турківщині Йосип Созанський, Роман Лопушанський, Оксана Комарницька.

Любомир Яворський розповів про традиції проведення зборів , познайомив з цікавими гостями .

Цікавим був обмін думками стосовно деяких аспектів досліджень походження роду.

Переповнені враженнями гості в кінці дня покинули затишний зал ресторану "САС"

Василь Ланчак.Докладніше http://turka.at.ua/news/2012-05-15-706#ixzz1uxDl4FsJ 
Under Creative Commons License: Attribution

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - x - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


БЛАГОРОДНІ НАМІРИ

Сонячним і лагідним виявився суботній день 12 травня 2012 року. Радісно було на душі й у тих, хто їхав того дня у Трускавець на чергове родинне зібрання, що мало пройти в офісі шляхтича п. Романа Федьковича-Гординського.

Родинною, щирою і теплою була зустріч біля офісу п. Федьковича. А у вестибюлі будинку, із багатими стелажами різноманітної літератури, за давнім, добрим шляхетським звичаєм, між учасниками зібрання розпочалася щира і ділова розмова.

Представники багатьох шляхетських гілок уже на кількох попередніх зібраннях вели мову про необхідність заснування газети української шляхти, розуміючи, що завдання це - не з легких. Зупинилися тоді на тому, аби випускати газету разом з громадською організацією «Львівське Ставропігійське Братство» та університетом «Львівський Ставропігіон». З вересня 2011-го газета «Пульс Ставропігії» надійшла до читачів. Бути співвласником авторитетного видання стало надзвичайною подією для українського шляхетського товариства. У семи номерах, які вийшли, вміщено історичні дослідження про рід Драго-Сасів, його становлення науковця, публіциста Михайла Терлецького, кандидата історичних наук, доцента Дрого-бицького педагогічного університету ім. І. Франка Ігоря Смутка, а також автора цих рядків.

Найплідніше попрацював у дослідженні всіх історичних віх українського генеалогічного геральдичного лицарського роду сам Михайло Терлецький. Він автор книг «Трак часу Драго-Сасів», «Контури роду Драго-Сасів», «Чин роду Драго-Сасів», «Драго-Саси на тлі століть», «Дві сутності Сасівського роду», «Протопласти роду Драго-Сасів». Саме на родинному віче в той день відбулася презентація шостого видання автора «Часопростір Драго-Сасів», яке вийшло у Львові на 564 сторінках. До цікавої дослідницької теми вагомо прилучився Ігор Смуток, видавши книгу «Вступ до генеалогії шляхти Самбірського повіту XV! - на початку XV!І ст.» І взагалі за кілька останніх років зроблено немало у справі розкриття історичних аспектів лицарсько - шляхетських родинних династій, що було чітко підкреслено у виступах учасників зібрання.

Було внесено багато пропозицій щодо впровадження більш досконалих форм і методів діяльності шляхетських осередків. Доцент Дрогобицького педагогічного університету ім. І. Франка Ярослав Радевич-Винницький запропонував створити шляхетський банк, або кредитну спілку для надання допомоги дітям- сиротам або одиноким незахищеним людям. Андрій Березовський (Польща) порадив взяти під опіку школи, храми, кладовища, пам’ятники, особливо шляхетського походження. Лікар Мирон Бучацький звернув увагу на необхідність прийняти «Кодекс честі шляхти» і твердо дотримуватися його, а також ще один документ - «Суд честі». Педагог Богдан Виханський (смт. Дубляни) наголосив, що вкрай необхідно створити музей шляхетської слави, а також гімн українського шляхетського товариства. Педагог Ігор Булинський зауважив, що було б добре мати й свою Інтернет-сторінку.

Досвідом роботи сасівських осередків поділилися письменник Богдан Сушинський (Одеса), науковці Зорян Комаровський (Львів), Іван Матковський, Василь Ільницький (Дрогобич).Тепло був сприйнятий виступ ректора Львівського університету «Львівський ставропігіон» Ярослава Кмітя.

Багато доброго було сказано на адресу шляхетської гілки Турківщини. Особливої похвали заслужили її художньо-історичні календарі. Це заслуга голови районного товариства Любомира Яворського.

Відбулося вручення посвідчень новим членам родинної гілки. їх одержали більше десятка представників, які належать до родини Сасів. Кілька невтомних дослідників роду Драго-Сасів удостоїлися медалі «Об’єднання шляхти гербу Сас».

Священики Микола Яворський-Пишкович (Борислав) і Михайло Комарницький (Стебник) поблагословили всіх на подальшу благородну справу. А опісля, як здавна велося, була молитва і родинна вечеря.

Йосип СОЗАНСЬКИЙ, член українського шляхетського товариства.

Газета "Бойківщина" №26,2012р.
Переглядів: 3714 | Додав: sokil | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайтуOпитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 41Пошук- Шляхетність зобов'язує -

82200 - Україна - Львівська область - м.Трускавець © 2019

За достовірність змісту матеріалів і статтей несе відповідальність автор.