Хто не знає свого минулого, той не вартий і майбутнього. Хто не шанує визначних людей свого народу, той сам не годен пошани... М. Рильський

Сайт Українського Шляхетського Товариства

П`ятниця - 16.11.2018 - київський час 18:00 - вітaю вас Гість | RSS
У поняття шляхетність акумульовано добропорядність, чесність, справедливість, благородність, глибока християнська мораль. Ці риси характеру, поведінки були притаманні багатьом родинним династіям, які належали до українських лицарсько-шляхетних гербів Драго-Сас, Корчак, Корвін, Еліта і інших впродовж усіх віків... Шляхетність - це особливий спосіб мислення та позиціонування себе в суспільстві, прагнення до постійного розвитку та самовдосконалення...

С А Й Т - П Р А Ц Ю Є - В - Т Е С Т О В О М У - Р Е Ж И М І - ! ! !


Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід


Історичні фактиФорма входуКатегорії розділу
Актуальні статті [8]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Статті » Актуальні статті

За смерть у славі - безметний чин!

 

 


 

Іспит на шляхетність


У дрогобицькому видавництві «Посвіт» щойно побачило світ друге число альманаху «Шляхта Руси-України» (Редактор-упорядник Мирон Бучацький). У вступній статті читаємо: «У травні 2013 року Українське Шляхетське Товариство ознайомило громад­ськість зі своєю діяльністю. З цією метою було опубліковано перше число альманаху Шляхта Руси -України.

Ніхто з учасників цієї зустрічі не міг передбачити, що станеться наступного року в Україні. А трапилось не передбачуване.
Буремні події кінця 2013 року переросли у революційний порив нації в січні - лютому 2014 р. Самоорганізація українців на Майдані набула ознак грізного розмаху революційного здвигу національно-демократичної революції.

Майдан відкрив очі світовій громадськості і політикам на глибинну сутність ді­яльності комуноокупаційних зайд з оголеними ознаками московського параноїдаль- ного бажання «собіранія зємєль». На шляху до здійснення своєї хворобливої мети ці загарбники не гребують найжорстокішими методами катувань часів середньовіччя. Терористи в притул розстріляли сотні мирних українців, планували залякати людей смертю і усмирити.
Та дарма. Молода українська поросль зігнорувала смерть, і проявила чудеса геро­їзму, ідучи без зброї на кулі окупанта».

За словами Мирона Бучацького, високопатріотиче явище побачила у співвітчизників молода патріотка і шляхтянка Марта Гординська-Федькович, що успадкувала кращі ознаки благородності української боярині, оспіваної Лесею Українкою. Вона до глибини серця і розуму перейнялася болем і незміримою втратою синів і доньок України і запропонувала номінувати шляхтичами всіх по­леглих борців за волю України, які загинули в ім'я свободи і незалежності рідної землі.

Про це йдеться в публікації М.Бучацького «Іспит на шляхетність», яку пропонуємо увазі читачів.

* * *


При зустрічі з почесним головою громадської організації «Українське шляхетське Товариство» Романом Гординським-Федьковичем, нащадком шляхетської родини герба «Сас», у золотарській майстерні у Трускавці його донька – старший майстер золотарського ремесла – переглядала газету «Експрес» №22 (7428) від 27.02.-06.03.2014 р.

Будучи захопленою до глибини свого єства патріотизмом, героїкою і жертовністю бійців Небесної Сотні, Марта Романівна Гординська після цього заявила: «Погляньте, у списку Небесної Сотні багато бійців носили шляхетські прізвища, їх близько десяти. Інші прізвища полеглих бійців треба розшукати у довідниках про шляхетські роди українців. Опісля усіх разом опублікувати з приналежними до них шляхетськими гербами, а тих бійців, котрі не були шляхетського походження, але життя поклавши за друзів своїх, довели перед Богом, нацією і світом, що вони склали іспит на шляхетність, високу і святу любов до ближнього. Вони в межах нації і Вітчизни повторили подвиги славного Козацтва, Січових Стрільців, воїнів Холодного Яру, воїнів УПА. В малому вимірі боротьби своєї нації проти безбожної регіоналкомунокупаційної сатани повстанці «Небесної», прямуючи Дорогою Правди і Життя, накресленої Ісусом Христом, в якійсь краплині із Вселенського моря поклали життя на вівтар Вітчизни, подібно як Ісус за все Людство. Усім їм, ангелам Небесної Сотні, за рішенням першого і легітимного в державі Українського Шляхетського Товариства у Трускавці пропоную присвоїти посмертно кожному титул українського шляхтича».

Мирон БУЧАЦЬКИЙ.

В альманасі опубліковано рішення Українського шляхетського товариства від 11 травня 2014 року про номінування усіх полеглих воїнів Небесної Сотні українськими шляхтичами посмертно. Усім раненим, катованим в окупантських застінках чи в демонстраціях і протидіях терористам на майданах,надати право вступити за власною заявою до Українського шляхетського товариства і отримати номінацію "Український шляхтич".

На кожного Героя Небесної Сотні буде виготовлено посвідчення, яке передалуть родичам для збереження для нащадків.

Імена Героїв Небесної Сотні буде занесено до реєстру Українського шляхетського товариства.

Пропонується створити Пантеон лицарів України від найдавніших часів до сучасності.

 

 

 

 

 

 

 

 Джерело: http://drohobychanyn.io.ua/s792532/za_smert_u_slavi_bezsmertniy_chin
Категорія: Актуальні статті | Додав: Angel (15.06.2014) | Автор: Ірина Луцька E
Переглядів: 281 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайтуOпитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 41Пошук- Шляхетність зобов'язує -

82200 - Україна - Львівська область - м.Трускавець © 2018

За достовірність змісту матеріалів і статтей несе відповідальність автор.